2015

  • YAGP Outstanding School Award: V&T Dance
  • Move Productions – “Best Technique”:  V&T Dance

Juniors

  • YAGP Top 12 Contemporary: Alexa Woo, Taylor Tran
  • YAGP Top 12 Classical: Alexa Woo, Taylor Tran
  • YAGP Top 13-24 Classical: Huiyi Bao
  • YAGP Classical 2nd Place: Alexa Woo
  • Move Productions – 3rd place Teen Solo Contemporary: Arthur Erlanson
  • Move Productions – 10th place Teen Solo Contemporary: Huiyi Bao
  • Move Productions – 10th place Teen Solo Contemporary: Huiyi Bao
  • Move Productions – 7th place Teen Solo Contemporary: Alexa Woo
  • Move Productions – 1st Int Duet/Trio Junior Contemporary. 7th Overall:  Linn Molin & Michelle Kamiya
  • Move Productions – 2nd Int Solo Junior Contemporary: Linn Molin

Senior Women

  • YAGP Top 12 Contemporary: Laura Hatanaka
  • YAGP Top 12 Classical: Naseem Soltani
  • Move Productions 1st place Solo Senior Contemporary, 2nd Overall: Madeline Woo
  • Move Productions – 1st place Int Solo Senior Pointe: Noa Lin

Senior Men

  • YAGP Contemporary 1st Place: Lawrence Chen
  • YAGP Classical 2nd Place: Lawrence Chen

Pas De Deux

  • YAGP 1st Place: Maddy Woo, Lawrence Chen PDD Swan Lake
  • YAGP 3rd Place: Alexa Woo, Arthur Erlanson PDD Giselle

Ensembles

  • YAGP: 2nd Place: V&T Dance for Mannequin and The Conjurer
  • Move Productions – “Worth It” – 3rd place Teen Hiphop
  • Move Productions – “Conjurer” – 1st place Large Group Contemporary, 2nd Overall
  • Move Productions – “Mannequin” – 1st place Teen Duet/Trio Contemporary, 5th Overall: Madeline Woo, Alexa Woo, Ysa Calderon

2014

  • YAGP Outstanding School Award
  • YAGP Hope Award
  • YAGP Grand Prix Award
  • YAGP 1st Place Pre-competitive age division
  • YAGP 1st Place Ensembles
  • YAGP 2nd Place Ensembles

2013

  • YAGP Madeline Woo, Grand Prix (CA, Los Angeles)
  • YAGP Outstanding School Award
  • YAGP 1st Place Ensembles
  • YAGP 3rd Place Pre-competitive age division
  • YAGP 3rd Place Sr. age division classical ballet

2012

  • YAGP Award
  • YAGP 2nd place Jr. age division classical ballet
  • YAGP 2nd place Jr. age division contemporary dance category
  • YAGP 3rd place ensembles

2011

  • YAGP Outstanding Teacher Award
  • YAGP Grand Prix Award
  • YAGP 2nd Place Jr. age division classical ballet

2010

  • YAGP 3rd place ensembles

2009

  • YAGP Outstanding School Award
  • YAGP 2nd place Ensembles
  • YAGP 3rd place Pre-competitive age division
  • YAGP 3rd place Ensembles

2008

  • YAGP Outstanding Teacher Award

2007

  • YAGP Outstanding Teacher Award

2006

  • YAGP Outstanding Teacher Award

2005

  • National Foundation for Advancement in the Arts, Teacher Recognition Certificate (FL, Miami)

2000

  • YAGP, Best Choreographer Award – Creation
  • YAGP, Outstanding Teachers Award